چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی

میزان دسترسی ٩٠ درصدی به خدمات دامپزشکی در سطح استان

هم اینک به ازای هر سه روستا یک مرکز خدمات دامپزشکی در استان آذربایجان غربی مشغول به فعالیت می باشد

به گزارش روابط اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی ، نشست خبری مدیر کل دامپزشکی استان با اصحاب رسانه به مناسبت ایام مبارک دهه فجر در سالن اجتماعات اداره کل دامپزشکی استان برگزار گردید .

در این نشست خبری دکتر داهیم: با اشاره به اینکه قبل از انقلاب تنها 2 دامپزشک دراستان حضور داشتند تصریح کرد: درحال حاضر نزدیک به٣ هزار دامپزشک متخصص باانجام ٦٠نوع فعالیت دامپزشکی درسراسر استان مشغول به فعالیت هستند که نشان از میزان دسترسی ٩٠ درصدی مردم به خدمات دامپزشکی است.

وی با اشاره به اینکه 97 درصد پرسنل دامپزشکی استان دارای تحصیلات کلاسیک  دانشگاهی هستند گفت :  در سطح استان 800 واحد خدماتی درمانی دامپزشکی در حال فعالیت می باشندو هم اکنون سه هزار نفر در رده های مختلف دامپزشکی در آذربایجان غربی فعالیت می کنند و  دامپزشکان و فعالان عرصه دامپزشکی سالانه هفت بار به دامداری های و واحدهای دامی و مراکز مرتبط  مراجعه  و 7 میلیون واحد دامی در 21 نوبت  در سال علیه بیماری های دامی ایمن سازی می گردد.  که ضریب نفوذ در روستا  در پوشش خدمات دامپزشکی در دامداری های صنعتی 100 درصد و در دامداری های سنتی و روستایی 70 تا 80 درصد می باشد .

وی گفت: سالانه 20 میلیارد تومان برای ارائه این60 نوع خدمات  هزینه می گردد که رقمی نزدیک به 55 درصد این هزینه ها بصورت یارنه ای می باشد .

وی گفت: سازمان دامپزشکی در رویکرد جدید و نگاه ویژه خود به ارتقای سطح تولیدات دامی، علاوه بر تامین امنیت بهداشتی فرآورده ها و سلامت غذایی خانواده ها، به دنبال تضمین کیفیت محصولات دامی است.


مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی اضافه کرد: سالانه یک میلیون تن انواع فرآورده های دامی در استان تولید و 700 هزار تن از آن به مصرف داخل استان می رسد.

  • کد خبر: ٥٩٢٦/
  • ١٥:١٢ - 1397/11/16/
  • تعداد بازدید: 86

خروج