< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

در سمینار تب برفكي

بوکان : تشریح و آموزش مهمترين و اساسي ترين روش پيشگيري و كنترل بيماري تب برفكي در سمینار تب برفکی

دامداران در کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار نقش مهمی برعهده دارند و می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی، واکسیناسیون بموقع و ضد عفونی دامداری‌های خود و همکاری با اکیپ های دامپزشکی از شیوع این بیماری‌ها جلوگیری کنند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل دامپزشكي استان آذربايجان غربي ، اسماعيل محمدياني رئيس شبكه دامپزشكي شهرستان بوكان با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری و کنترل بیماری تب برفکی از برگزاری سيمنار تب برفكي با همكاري شبكه دامپزشكي و مديريت جهاد كشاورزي با حضور بخشدار سيمينه ، دهياران و اعضاي شوراي اسلامي روستايي ، دامداران و چوبداران در محل سالن سيمرغ  این شهرستان خبر داد .

وی گفت :  بيماري تب برفكي يك بيماري بسيار عفوني و بشدت واگير دام مي باشد كه به لحاظ شدت خسارات اقتصادي يکي از موانع اصلي در تامين بهداشت و توليد دام و فراورده هاي دامي محسوب ميگردد. اين بيماري سبب کاهش شديد توليد دام شده و نقش اساسي در تجارت دام و فراورده هاي خام دامی دارد. 

محمدیانی  با اشاره به بر اهمیت بحث آموزش در پیشگیری از بیماری های دامی  گفت : هدف از برگزاری این سمینار تشریح و آموزش مهمترين و اساسي ترين روش پيشگيري و كنترل بيماري تب برفكي بكارگيري اقدامات بهداشتي و قرنطينه اي  و ارتقاء سطح آگاهی دامداران در خصوص راهای مراقبتی و کنترلی این بیماری عنوان کرد .

در اين سيمنار دكتر عبدي مدير جهاد كشاورزي شهرستان بوکان گفت: دامداران در کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار نقش مهمی برعهده دارند و می‌توانند با رعایت موارد بهداشتی، واکسیناسیون بموقع و ضد عفونی دامداری‌های خود و همکاری با اکیپ های دامپزشکی از شیوع این بیماری‌ها جلوگیری کنند.

در این سمینار ، آموزش های لازم دررابطه با کنترل و پیشگیری از بیمار تب برفکی توسط دکتر قادر فقه به عنوان مدرس برای حاضرین تشریح گردید .

  • کد خبر: ٤٦٧٩/
  • ١٩:٣٠ - 1397/10/19/
  • تعداد بازدید: 91

خروج