< اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی
 


چاپ
ارسال به دوست

بیش از 407 هزار نوبت سر دام در سردشت مایه کوبی شد

ایمن سازی 407 هزار و 684 نوبت سر دام سبک و سنگین طی 9 ماه سالجاری در شهرستان سردست

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی، دکتر  ابراهیم محمدپور رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سردشت از مایه کوبی  بیش از 407 هزار نوبت رأس دام سبک و سنگین بر علیه انواع بیماریهای دامی در 9 ماهه سال 97 در این شهرستان خبر داد .

وی با اشاره به اینکه  واکسیناسیون به موقع ضامن سلامتی دامها و حافظ سرمایه دامداران می باشد گفت : این حجم از عملیات در بازه زمانی 9 ماهه سال 97 با استفاده از کلیه امکانات و نیروهای دولتی و خصوصی شهرستان در 200 واحد اپیدمیولوژیک  تحت پوشش در مجموع تعداد 407 هزار و 684  نوبت سر دام  سبک و سنگین علیه بیماریهای دامی  مایه کوبی و ایمن سازی شده اند.

وی بیان کرد: از مجموع دام های مایه کوبی شده، 371 هزار و 182 راس دام سبک و 36 هزار و 502 راس دام سنگین را شامل می شود.

وی همچنین گفت :  هشت میلیون و 613 هزار و 700  نوبت قطعه طیور نیز علیه بیماری های مختلف  طیور طی 9 ماهه سال 97 واکسینه و ایمن سازی شده اند.

وی با اشاره به اینکه فعالیتهای پیشگیری و کنترل بیماریها در حوزه  دامپزشکی در دو عرصه اقتصادی و بهداشتی  نقش ارزنده ای در ارتقائ سطح سلامت و بهداشت جامعه و همچنین نیل به اهداف اقتصاد مقاومتی دارد. گفت: به لحاظ مرزی بودن و جمعت بالا ی دامی ، این حجم از عملیات و اکسیناسیون دام دارای اهمیت خاصی در جلوگیری از ورورد بیماریها به داخل کشور می باشد.

شهرستان مرزی سردشت بیش از 120 هزار راس انواع دام های سبک و سنگین وجود دارد که از این تعداد بیش از 100 هزار راس را دام های سبک و مابقی را دام های سنگین تشکیل می دهد.

  • کد خبر: ٤٤٨٨/
  • ١٠:١١ - 1397/10/16/
  • تعداد بازدید: 62

خروج