چاپ
ارسال به دوست

برگزاری جلسه شورای هماهنگی در اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی

جلسه شورای هماهنگی با موضوع مدیریت در تامین و توزیع و نظارت نهاده ها

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان آذربایجان غربی،  سومین جلسه شورای هماهنگی با حضور دکتر کامیار داهیم مدیر کل دامپرشکی استان ، حاج اقا ولی زاده نماینده ولی فقیه در اداره کل ،معاونت سلامت ، معاون توسعه مدیریت و منابع ، مسئولین ستادی و مسئولین شهرستانی در سالن اجتماعات اداره کل دامپزشکی استان برگزار گردید.                                                              

در این جلسه ابتداء پس از تلاوت ایاتی چند از کلام  مجید، دکتر داهیم ضمن خیر مقدم و خوشامد گویی به جمع حاضر و  تسلیت اربعین سالار و سرور شهیدان  ،در جهت پیشبرد اهداف سازمانی دامپزشکی باتوجه شرایط اقتصادی و اجتماعی تاکید کرد .

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران از آغاز شکل‌گیری تا کنون آماج دشمنی‌ها و بدخواهی‌های غرب و به ویژه آمریکا قرار داشته است. این دشمنی‌ها در دوره‌های زمانی مختلف اشکال مختلفی به خود گرفته و امروز در قالب تحریم‌های جدید و فشار اقتصادی جمهوری اسلامی را مورد هدف قرار داده است.

 وی گفت : درچنین شرایطی هر اقدامی که بتواند به کاهش این فشارها از یک سو و کاهش آسیب‌پذیری کشور از سوی دیگر کمک کند، اقدامی ضروری و شایسته تقدیر است.

 وی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی و زیر مجموعه های آن از جمله دامپزشکی مسئول تامین و نظارت بر تولید و توزیع فرآورده های خام دامی و  نهاده های دام و طیور است و  با توجه به وجود مرزهای مشترک ایران با دیگر کشورها  و امکان قاچاق کالا  و دام وجود دارد از این جهت می بایستی اقدامات لازم در جهت روان سازی و آماده سازی نظارت های بهداشتی و قرنطینه  ی مستمر توسط  کارشناسان  بر این محموله ها با استفاده از نیروی های مجرب و با تجربه صورت گیرد .

مدیر کل دامپزشکی استان بر نظارت بر مراکز توزیع و فروش واکسن توسط داروخانه های دامپزشکی نظارت بر عملکرد مراکز مایه کوبی ، نظارت بر کنترل نهاده های آبزیان تاکید نمود.

در بخش دیگر از این جلسه، تهدید های تحریم ها در خصوص دارو و واکسن ، مواد بیولوژیک دامپزشکی ، بیماریهای دامی و طیور و فرآورده های خام دامی ، امنیت غذایی توسط اعضاء جلسه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت .

  • کد خبر: ١٦٧١/
  • ١٤:٠٣ - 1397/08/07/
  • تعداد بازدید: 94

خروج